Múdre hranie

Múdre hranie 2021

Múdre hranie

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyhlásilo v mesiacu január 2021 výzvu na podávanie žiadostí v rozvojovom projekte,, Múdre hranie."

Výzva bola určená všetkým verejným,cirkevným a súkromným materským školám. Cieľom projektu bolo zlepšiť vybavenie materských škôl na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu. Získané finančné prostriedky sa dajú použiť na nákup detských kníh a didaktických pomôcok uvedených vo výzve.

Naša materská škola spracovala projekt, ktorý bol na rozvoj predčitateľskej gramotnosti a prírodovednej. I na podporu pohybu a rozvíjanie komunikačných schopností. Projekt našej materskej školy bol úspešný a získali sme celú sumu vo výške 500 eur, ktorá bola určená pre materské školy s počtom detí do 50,

Za dané finančné prostriedky sme zakúpili veľkú molitanovú zostavu na podporu pohybu a hrubej motoriky u detí. Na rozvoj prírodovednej gramotnosti sme zakúpili mikroskopy, lupy a kreativnu botaniku.Predčitateľskú gramotnosť budeme u detí rozvíjať s veľkým množstvom encyklopédií a náučných kníh. V našom projekte bol cieľ rozvíjať komunikačné schopnosti a na to sme nakúpili logopedické hry, logico primo na rozvoj slovnej zásoby a hry na podporu oromotorického cvičenia.

• Základná škola s materskou školou, Žbince 145
    072 16 Žbince 145