Dňa 18.03.2025 sme v našej škole opäť privítali pani PhDr. Jarmilu Titkovú- sociálnu pedagogičku z Centra poradenstva a prevencie v Michalovciach, ktorá v rámci primárnej prevencie pokračovala so žiakmi I. stupňa v týchto aktivitách:
1. ročník- Adaptačný program,, Poznáme sa? Zoznámte sa!“
2. ročník- Ja to dokážem!
3. ročník- Násilie a šikanovanie na školách.
4. ročník- Násilie a šikanovanie na školách.
Aktivity sa žiakom páčili, deň bol plný zážitkov, nadšenia a tvorivého elánu. Žiaci sa učili dodržiavať pravidlá počas hry, spolupracovať v kolektíve, udržiavať pozornosť v hre, boli poučení o tom, čo je šikanovanie, kam sa môžu obrátiť v prípade, že by bol náš žiak skutočne šikanovaný, môžu sa obrátiť na ktoréhokoľvek člena učiteľského zboru a jeho problém sa bude riešiť.
Za príjemne strávený deň veľmi pekne ďakujeme. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie a spoluprácu s pani Titkovou.
S pozdravom
Mgr. Marianna Hredzáková
koordinátorka primárnej prevencie na I. stupni